Honeywell vs DRiV Gliwice+

Honeywell
1 - 4
DRiV Gliwice+

13:1. Takim wynikiem zakończyło się poprzednie spotkanie tych drużyn, rozegrane w jesiennych zmaganiach 2 Ligi. Wówczas DRiV Gliwice+ liczył się w grze o najwyższe cele, z kolei Honeywell zamykał ligową tabelę. Pierwsi chcieli zatem pójść za ciosem, z kolei drudzy mieli prawo być rządni rewanżu, tym bardziej, że przed tym meczem różnica w tabeli między nimi wynosiła tylko trzy oczka. Gdy Gliwiczanie szybko, bo już w trzeciej minucie tej potyczki, wyszli na prowadzenie, mogło się wydawać, że powtórka jesiennego scenariusza jest jak najbardziej możliwa. W późniejszych fragmentach obraz gry był jednak wyrównany, obie strony miały swoje “setki”, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Honeywell dopiął swego w drugiej połowie meczu, gdy po strzale Alexa Bage doprowadził do remisu. Radość z wyrównania trwała jednak bardzo krótko, bowiem ledwie dwie minuty później DRiV odzyskał prowadzenie. Gliwiczanie zachowali więcej sił na końcowe fragmenty meczu, dołożyli jeszcze dwa trafienia i przypieczętowali drugie zwycięstwo z rzędu. Była to ważna wygrana pod kątem mentalnym, gdyż na finiszu sezonu graczy DRiV Gliwice czeka seria bardzo trudnych pojedynków.